Logo
Nevíte si rady? Zavolejte.
(Po-Pá, 8.30-17.00 hod. So 8.30-11.00)
0 ks
za 0 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
Novinky
27.03.2023
Proč si dopřát dobrou kávu?
Ptáte se, proč pít kávu každý den? O kávě se říká mnoho negativních věcí. Pravda je ale ovšem jiná.. Řada odborníků tvrdí, že pravidelná konzumace... číst celé
25.09.2022
O2 k televizorům JVC
REGISTRAČNÍ FORMULÁŘ | BALÍČEK O2 TV K ANDROID TV JVC Balíček O2 TV na 2 měsíce zdarma   V JVC jdeme s dobou a proto je pro naše chytré Andro... číst celé
23.05.2022
7 důvodů proč pravidelně pít smoothie..
7 důvodů proč pravidelně pít smoothie.. Co je smoothie? Pod názvem smoothie nehledejte niž složitého. Jedná se o lahodný nápoj z rozmixovaného ovo... číst celé
Zobrazit všechny novinky
Nepropásněte novinky, akce a slevy!

Můžete se kdykoli odhlásit. Zasíláme jednou za 14 dní.

Kamenná prodejna - Výdejna e-shopu

FOX's elektro z vašeho města
Masarykovo nám. 64

Bystřice pod Hostýnem 768 61

tel: +420 603 864 024
e-mail: obchod@fox-spot.cz

 

Po-Pá 8:30 - 17:00

So  8:30-11:00

 

 

 

21.03.2021

 

NOVÉ ENERGETICKÉ ŠTÍTKY

Od 1.března 2021 platí nové energetické štítky u domácích elektrospotřebičů.

Pokud se chcete o novém značení energetické náročnosti spotřebičů, jste na správném místě.. ;-) 

Jaké jsou hlavní rozdíly mezi starým a novým štítkem?

  • Pro všechny produkty se bude používat jednotná škála A-G. A+/A++/A+++ již nebudou existovat.
  • V pravém horním rohu štítku je nově uveden QR kód, který obsahuje přímý odkaz na databázi štítků Evropské komise, aby se zajistila transparentnost a snadnější průzkum a dohled trhu prováděný státními úřady.
  • Energetická spotřeba produktů bude zobrazena výraznějším, jednotným způsobem.
  • Dolní část štítku obsahuje různé piktogramy informující o vlastnostech vybraného produktu. Některé piktogramy zůstávají stejné jako u starého štítku, některé byly upraveny a jiné byly nově přidány.

S čím dalším je u nových štítků nutné počítat?

Třídy účinnosti

  • Nejúspornější produkty, které mají nyní třídu A+++, budou přibližně odpovídat třídě A až C nového štítku. Přesné přeškálování záleží na konkrétní produktové kategorii, upravuje se totiž i systém měření spotřeby energie.

Piktogramy

  • Nová verze štítku bude používat většinu piktogramů ze starého štítku. Některé piktogramy však byly mírně upraveny a bylo přidáno několik nových (např. spotřeba v módu vysoce dynamického rozsahu (HDR) u televizorů a obrazovek, doba praní u praček).

Databáze produktů EU a QR kód

Všechny produkty označené štítkem by měly být dle legislativy zaregistrovány v nové databázi produktů EU (EPREL), vkládání údajů mají na starosti výrobci/obchodníci. Databáze poskytuje další údaje o produktech, které nejsou uvedeny na štítku. Databáze je rozdělena do dvou oddílů pro různé cílové skupiny:

  • Oddíl pro průzkum trhu: Tento oddíl je přístupný pouze institucím provádějícím průzkum a dozor trhu. Zde uvedené údaje mají primárně sloužit k usnadnění průzkumů a dozoru trhu – týká se například ověřování pravosti deklarací u jednotlivých výrobků.
  • Oddíl pro spotřebitele, profesionální kupující, obchodníky a další uživatele: Tento oddíl bude přístupný od léta 2020. Do března 2021 zde budou uváděny údaje o produktech týkající se starého (současného) štítku. Údaje týkající se nového štítku budou přístupné od března 2021.

Údaje v databázi produktů budou přístupné přímo ze stránek EU, popř. pomocí QR kódu uvedeného na štítcích. Speciální aplikace, kterou v současnosti vyvíjí nezávislé organizace, umožní porovnat údaje o produktech a spočítat náklady.

 

Evropská unie upravila systém energetického štítkování pro vybrané druhy spotřebičů. Účelem nové publikace je poskytnout přehled novinek a návod pro kupující z veřejného i soukromého sektoru pro řádné využití energetických štítků pro hromadné nakupování s nově přepracovanou stupnicí energetických tříd.

Detailní informace o nových štítcích

Jednotlivé štítky sedmi produktových skupin obsahují částečně nové informace (např. emisní třída hluku, spotřeba energie televizorů v módu vysoce dynamického rozsahu) a nové piktogramy. Detailní informace jednotlivých štítků a rozdíly oproti původním štítkům jsou vysvětleny níže.

 

Nepropásněte novinky, akce a slevy!
Můžete se kdykoli odhlásit. Zasíláme jednou za 14 dní.

I na facebooku nás najdete

 

..a také na Instagramu :)

Kontakty
Logo
FOX's shop
(Po-Pá, 8.30-17.00 hod. So 8.30-11.00)
FOX's elektro z vašeho města
Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz